Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Podatki > Zwrot nadpłaty z podatku

Bezrobocie i sprzedaż

Sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 0,8 procent, co do roku poprzedniego. Natomiast bezrobocie osiągnęło 14,4 procent, przy spodziewanych się przez państwo 14,5 procent.

 

Analogicznie od lutego 2012 roku liczba bezrobotnych wzrastała. Wtedy wynosiła ona 13,4 procent. W styczniu ubiegłego roku było już 14,2 procent, a w lutym 14,4. Liczba osób, które zostały zarejestrowane również wzrastały. W styczniu 2012 roku było ich 2168,2 bezrobotnych, a rok później już 2336,7. Te liczby są po prostu przerażające. Nasz kraj idzie w bardzo szybkim tempie w dół. Pojawiło się jednak więcej ofert pracy, niż w poprzednim czasie. W każdym województwie odnotowano wzrost bezrobotnych. Najbardziej widoczne to było w województwie wielkopolskim (2,8%), małopolskim (2,5%) oraz łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i pomorskim (2,2%).

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż hurtową, to w skali roku wzrosła ona o prawie procent (dokładnie o 0,9%). Niestety w ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 3,6 procent. Handel detaliczny odnotował wzrost na początku roku o pół procent.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.