Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Podatki > Jakie ulgi podatkowe Ci przysługują?

Biedronka bez kart

Sieć sklepów Biedronka jak na razie nie wprowadzi możliwości płatności kartami w swoich sklepach. Mimo zapowiadanych obniżek opłat od transakcji kartami. Obecnie opłata wynosi 1,5 procent od transakcji.

By dać możliwości kupującym płacenia kartami bankomatowymi, musiały by wzrosnąć ceny za produkty. Jak na razie Portugalska firma na to nie idzie. Zdecydowanie woli stawiać bankomaty na terenie sklepów, bądź w ich pobliżu. W Biedronce codziennie są takie same i niskie ceny. Właśnie te ceny są ogromnym plusem Biedronki. To właśnie one przyciągają do siebie klientów. Gdyby wprowadzili oni taką możliwość, to klienci musieliby wyjąć więcej pieniędzy z portfela.

 

Wzrost cen dotyczyłby nie tylko tych, którzy płacą banknotami, ale również i kartami. Właśnie te przeszkody są nie do przeskoczenia przez właściciela Biedronki. Dopóki ceny za użytkowanie Interchange nie pójdą w dół, to możliwość płatności kartami nie wejdzie w życie w sieci sklepów Biedronka. Niestety Polska ma najwyższe opłaty intercharge z krajów w Europie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.