Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Administracja > Czynności kontrolne w przedsiębiorstwie

Czarna lista „Violi”

Inspekcja weterynaryjna oraz sanitarna wyszukiwała w przedsiębiorstwie Zakładów Mięsnych Viola, produktów, które zawierają tzw. wyrost handlowy. Najłatwiej mówiąc są to zwroty ze sklepów i hurtowni.

 

Na czarnej liście znalazły się duże ilości kiełbas, parówek i szynek. Wyszczególniono aż 44 produkty. Zygmunt Gadomski, który jest powiatowym lekarzem weterynarii w Świeciu podtrzymał decyzję o zakazie wprowadzanie do obory produktów w których zawarty jest wyrost handlowy. Nakazano również wycofanie z obrotu tych produktów.

 

Lekarze weterynarii są pewni, że właśnie do tych 44 produktów jest doda dawany wyrost handlowy. Zrobiono to na podstawie dokumentacji. Niestety ciężko jest ocenić jaki wyrost był w tych produktach, ponieważ wyszedł on już z zakładu. Nie wiadomo więc czy produkty były zapleśniałe, czy też był już przeterminowane. Te produkty stanowiły ¼ wszystkich produktów w firmie. Do wycofanych produktów należą kabanosy, kiełbasy: dla chłopa, dworska, lwowska, na kij, piwna, słoikowa czy też zwykła. Nie kupimy parówek, mortadeli, pasztetowych oraz przeróżnych szynek.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.