Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Oszczędności > Regularne oszczędzanie na wakacje marzeń

Droga woda

Jak się okazuje średnia Polska rodzina musi wydać 2500 złoty rocznie za zużycie wody. Jeżeli jednak zainwestujemy w dobry sprzęt, to możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

W 2011 roku zużycie jednej osoby wynosiło średnio 100 litów na dzień, a 37 metrów sześciennych na cały rok. Koszty jednego metra to mniej więcej 9-10 złoty. Z tego więc wychodzi, że roczne zużycie wody wynosi 360 złoty na osobę. Takie ceny obowiązują tylko zimną wodę, a jak wiadomo nikt w takiej nie lubi się myć. Tak więc trzeba doliczyć dodatkowe 230-240 złoty rocznie do zimnej wody. Wychodzi więc na to, że cena za zużycie zarówno ciepłej, jak i zimnej wody wyniesie 600 złoty rocznie. Osoby, które uwielbiają codzienne kąpiele, muszą się liczyć z kosztami nawet dwukrotnie wyższymi. To są ogromne pieniądze,

 

Więc warto wiedzieć, co można zrobić, żeby trochę ich zostawić we własnej kieszeni. Dzięki zainwestowaniu w lepszy sprzęt można naprawdę zaoszczędzić pieniądze. Najwięcej pieniędzy można zaoszczędzić jest kąpanie się oraz mycie zębów. Na tych czynnościach możemy zostawić w portfelu nawet 33 złote, jest to bowiem 40 procent dziennego zużycia wody. Prawie 45 złoty za jedną kąpiel trzeba wydać. Wanna pożera nawet 150 litrów na jednym myciu, przy 40 litrach przy myciu się pod prysznicem. Warto również zwrócić uwagę, żeby podczas mycia zębów woda była zakręcona, zaoszczędzi się wtedy nawet 10 złoty, a także to, czy z kranu kapie woda. Do tego zamiast mycia naczyń ręcznie, warto było by zainwestować w zmywarkę. Wtedy zyskujemy nawet 6,5 złoty na jednym dniu. Również kupno pralki pozwoli zaoszczędzić prawie 15 złoty. Warto więc zainwestować w taki sprzęt, by później płacić mniejsze rachunki.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.