Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Przedsiębiorstwa > Zarządzanie nowym zespołem

Drogie sushi

Za porcję sushi, czyli za kawałek ryby, sos sojowy, specjalny ryż oraz kilka wodorostów Polacy są w stanie wydać po kilkadziesiąt złoty. Niestety nasze polskie sushi, nie ma praktycznie nic wspólnego z tym Japońskim.

 

Okazuje się, że gdyby sushi przygotować samemu w domu, to zaoszczędzilibyśmy trochę pieniędzy. Nie pomaga w tym fakt, że w ostatnim czasie powstawało bardzo dużo restauracji sushi. W wielu pizzeriach, chińskich barach, czy też w budkach z kebabem zaczęto serwować sushi. Kilka lat temu był bardzo duży popyt na ten rodzaj jedzenia, teraz jednak idzie on w dół, a wiele restauracji zostało już zamkniętych.

 

Coraz łatwiej jest zrobić i zakupić potrzebne składniki do przyrządzenia sushi. Wtedy kosztuje ono pięć razy mniej, niż z sushi z restauracji. Przykładowa lista zakupów, które są potrzebne do przyrządzenia zawiera krewetki (10 złoty), awokado (2,49 zł.), ogórki zielone (4 zł.), imbir marynowany (9,39 zł.) czy też sos sojowy (9 zł.). Nie można zapomnieć o filecie z łososia i tuńczyka, algi, paluszki surimi, wasali, sezamie, ryżu, zaprawy do sushi oraz ocet ryżowym. Za taką porcję zapłacić trzeba by było około 130 – 140 złoty, ale wyszło by z niej aż 115 – 120 kawałku. Spokojnie by wystarczyły dla czterech osób. Za taką porcję w restauracji trzeba wydać około 450 – 500 złoty. Więc różnice są ogromne.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.