Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty dla firm > Kiedy starać się o kredyt dla małej firmy

Działkowców nie ominie ustawa śmieciowa

Właściciele zarówno działek rekreacyjnych, jak i ogródków działkowych muszą się zacząć obawiać. Nowa ustawa śmieciowa również będzie dotyczyć ich.

 

Pierwszego lipca wejdzie w życie nowa ustawa dotycząca wywozu śmieci. W niej gminy mogą umieścić uchwałę o tym, że będą również pobierane opłaty za wywóz odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. A to oznacza, że ogródki działkowe, działki oraz firmy będą musiały wykładać dodatkowe pieniądze. Stawka będzie mnożona przez ilość zużytych pojemników. Ale nie jest powiedziane, że gminy muszą się na to zgadzać. W większości miastach do tej pory nie wiadomo jeszcze, jakie sposoby będą wprowadzane. A czasu jest coraz mniej.

 

Gminy w Wyszkowie i Otwocku już podały informacje, że nie przyjmą takiego systemu. W tych miastach przepisy zostaną bez zmian, czyli oni sami, we własnym zakresie muszą zająć się podpisaniem umowy z firmą, która zajmować się będzie odbiorem odpadów. Trzeba wybrać firmę, która znajduje się wśród firm, które wpisane są do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Natomiast w Pokrzywnicy śmieci z działek będą wywożone na takich samych zasadach jak z domów jednorodzinnych. Tak samo Warszawa bierze na siebie wywóz odpadów z działek. Tam ceny będą zależne od ilość pojemników oraz tego czy śmieci będą segregowane, czy też nie.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.