Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Finanse > Gotówka potrzebna

Godzina dla Ziemi

Ekolodzy z WWF zorganizowali akcję „Godzina dla Ziemi”, która ma na celu ratowanie klimatu na świecie. 150 państw na całym świecie wyłączyło światła nie tylko w blokach i domach, ale również i na ulicach. Również akcja miała miejsce w naszym kraju, gdzie kilkaset ludzi z budynków wyłączyło światło. Pierwsza akcja zorganizowana została już w 2007 roku w Sydney, teraz to jest już siódma akcja.

Dnia 24 marca wszelkie światła w domach zostały zgaszone o godzinie 20.30 każdej strefy czasowej. Z naszego kraju aż 62 miasta wzięło udział w tym programie. Idąc ulicą było bardzo ciemno i można było sobie pomyśleć, że nie ma po prostu tych budynków. W stolicy zgasł nawet Pałac Kultury i Nauki, lecz nie całkowicie, gdyż budynek jest bardzo wysoki i u szczytu świeciło się kilka czerwonych lamp, które ostrzegały samoloty o konstrukcji. Wyłączono również oświetlenie Stadionu Narodowego, a w ciemnościach zniknęły również Uniwersytet Warszawski, Muzeum Narodowe, czy też Teatr Wielki. Wyłączono również oświetlenia mostów i dróg w całej stolicy na godzinę.

 

Budynki rządowe nie były obojętne na tą akcję i również wyłączyli światła. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, również wzięto udział w tym projekcie. Zgaszono światła na Sukiennicach, w Spodku, na Wrocławskim Ratuszu oraz Bazylika Mariacka.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.