Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Ekonomia > Nowy system płatności

Historia kredytowa

Historia kredytowa zapisana w bazach Biura Informacji Kredytowej może bardzo dużo informacji dostarczyć kredytodawcom. Łatwo się dowiedzieć, kto miał problemy ze spłatą kredytów, może mieć kłopoty z dostaniem następnego.

 

Na plus dla kredytobiorców jest fakt, że nie wszystkie banki podchodzą w taki sposób do sprawy. Tak więc klienci mogą się cieszyć kolejną szansą. Wiadomo jednak, że większość banków zwraca szczególną uwagę na to jak solidny jest dany kredytobiorca. W przypadku kredytów krótkoterminowych ryzyko jest większe, więc banki rekompensują to sobie wyższym oprocentowaniem. Historia kredytowa, która jest bardzo pozytywna na pewno pomoże w otrzymaniu kredytu hipotecznego.

 

Również każdy bank, ma inne podejście jeżeli chodzi o to, jakie popełniają błędy, które wykluczają ich z otrzymywania większej ilości kredytów. Duża ilość tych instytucji nie ujawnia, jakie wydarzenia wykluczają przyszłego kredytobiorcę z możliwości otrzymania go. Na pewno nie chcą tego mówić, żeby nie odstraszać ludzi, którzy chcą wziąć kredyt.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.