Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty dla firm > Kredyty dla firm rozwijające działalność

Inwestycje w ziemie

Ziemia jest jedną z najbardziej bezpiecznych inwestycji. Kiedyś Mark Twain powiedział: „kupujcie ziemię, bo już jej nie produkują”. Bardzo trafne zdanie, ale co mają zrobić Ci, którzy nie do końca wiedzą jak dobrze i mądrze zainwestować w ziemię.

 

Od czasu gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej to ziemia rolna na naszym terenie wzrosła o 300 procent. Ale niestety sprzedaż tych ziem jest tylko statystyczny. Ziemia rzeczywiście systematycznie drożeje. Wpływ na to ma wiele czynników. Chociażby to, że wzrost zamożności ludności, ograniczona podaż ziemi, rozwój terenów niezurbanizowanych, czy też rosnąca ilość ludzi i ich potrzeby.

 

Polskie grunty są jeszcze dalekie od osiągnięcia cen jak w innych krajach. W ostatnich dziesięciu latach ziemia w Rumunii zdrożała o ponad 1800 procent, a na Węgrzech o 800 procent. Jeden hektar Polskiej ziemi kosztuje nieco więcej niż 8 tysięcy dolarów. Do końca 2016 roku obowiązywać będą ograniczenia zakupu ziemi dla cudzoziemców. Pozostały więc niecałe 3 lata żeby to wykorzystać i zakupić grunty. Warto zainwestować w ziemie, gdyż z roku na rok wzrastają ceny gruntów.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.