Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Ekonomia > Droga woda

Komornicy

Ostatnio bardzo głośno było o pomyłkach i błędach komorników. Mimo tego, że ktoś nie ma długów, to komornicy mogą i tak mu zabrać pieniądze. A to wszystko za sprawą nie dokładnych przepisów. Komornikowi wystarczy, że ktoś ma takie samo imię i nazwisko jak dłużnik, by móc ściągnąć od niego pieniądze.

 

Komornicy działają w oparciu o wyrok sądowy. A na nim wypisane jest zwykle tylko imię i nazwisko. Dłużnikiem więc może być praktycznie każdy, jeśli nawet nie ma się długów. Po wyroku sądu do komornika zgłasza się wierzyciel. On podaje dokładne dane osoby od której będzie ściągany dług. I najczęściej błąd jest teraz popełniony. Komornik nie sprawdza dokładnych danych tej osoby, tylko szukając dłużnika chce jak najszybciej zająć jego pieniądze.

 

Mówiąc najprościej to komornik nie szuka osoby, tylko jego majątku. Taki jest jego zawód, zarabia od ściągniętej należności. Można nawet powiedzieć, że komornicy polują na ludzi. Jeżeli prawdziwy dłużnik jest niewypłacalny, to szuka osoby o tym samym imieniu i nazwisku ale posiadające spory majątek. Zabrane pieniądze ludzie muszą później dochodzić latami przed sądami. Dopiero teraz będą zmieniane przepisy. Komornicy nie będą mogli popełnić już takich błędów, bo dłużnicy będą wyszukiwani po numerze pesel lub nip.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.