Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Finanse > Prowadzenie spraw spółki cywilnej

Kredyty hipotetyczne

Każdy kto chce zakupić mieszkanie lub dom potrzebuje na to pieniędzy. Jeżeli chcemy wziąć kredyt, to nie koniecznie każdy go dostanie. To wszystko przez to, że każdy bank ma inne podejście do finansowanie nieruchomości.

 

Największe znaczenie przy przyznawaniu kredytu ma zdolność kredytowa. Jest to zdolność do spłacania kredytu wraz z jego odsetkami, w określonych terminach w zawartej umowie. Tak więc zanim bank udzieli kredyt, bardzo dokładnie sprawdza jaka sytuacja finansowa jest u potencjalnego kredytobiorcy.

 

Tak więc bank dokładnie sprawdza jaka wysokość i skąd klient uzyskuje dochody oraz jakie co miesiąc ponosi obciążenia i  wydatki. Bank również bierze pod uwagę terminowość spłacania innych zobowiązań przez klienta. Sprawdza więc zdolność kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Przy określaniu zdolności kredytowej ważny jest również wiek, zarówno tej osoby, która chce wziąć kredyt, jak i całej rodziny. Szczególne znaczenie ma również fakt, ile osób utrzymuje kredytobiorca. Niektóre banki dają kredyty uzależnione od wielkości miasta. W każdym banku są kredyty uzależnione od czegoś innego.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.