Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Biznes > Nowe pomysły

Łatwiejszy przelew

Już nie długo może być koniec 26 cyfrowego numeru bankowego, jako niezbędnego narzędzia do przelewania pieniędzy. Może go zastąpić numer telefonu, bądź adres mailowy.

 

Obecnie funkcjonuje dużo serwisów internetowych, za których pomocom w bardzo łatwy sposób można przelać pieniądze. Rozwiązania typu przelew przez telefon, maila czy też za pomocom facebooka nie jest nowościom w naszym kraju. Niestety za każdym razem trzeba wprowadzać numer konta, bo inaczej system nie zaakceptuje przelewu.

 

Wprowadzenie w życie KIR pomogło by wielu osobom. Dzięki niemu nie trzeba będzie wprowadzać w system numeru konta bankowego. Można zamiast tych 26 cyfr podać adres mailowy, numer telefon czy też inny wymyślony przez osobę kod numerowy. Aktualnie przy źle wpisanym numerze konta bankowego, system nie zrealizuje przelewu. A jak będzie z systemem KIR, czy nie będzie żadnych problemów? Okazuje się, że taki sposób będzie bardzo bezpieczny. Jeżeli imię i nazwisko będzie niepoprawne, to bank nie zrealizuje przelewu.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.