Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Oszczędności > Oszczędzenie za pomocą Obligacji Skarbu Państwa

Małżeństwo a kredyt

Łatwiej wziąć kredyt, niż ślub. Tak można w dzisiejszych czasach powiedzieć. Po rozwodzie oboje byłych małżonków i tak musi spłacać kredyt za mieszkanie. Również łatwiejsze po rozwodzie wydawać się może podzielenie opieką nad dzieckiem, niż kredytem.

 

Statystyko pokazują, że co czwarte małżeństwo się rozpada. W 2012 roku zawarto 204 tysiące małżeństw, a rozwodów było ponad 63 tysiące. Kredyty hipoteczne podpisało 196 tysięcy osób, w większości małżeństwa. Wiadomo, że banki chętniej udzielają pożyczek dwóm osobom, niż jednej.

 

Rozwód dla banku, to nie rozwód od kredytu. Małżeństwo może się podzielić praktycznie wszystkim, mieszkaniem, samochodem czy też meblami. Niestety kredytem nie da się. Kredyt mieszkaniowy spłacają oboje małżonkowie, po rozwodzie, nawet jeśli jedna z osób się z mieszkania wyprowadzi, to oboje muszą je spłacać. Jeżeli nie będą wpływać należności za raty, to bank będzie chciał odzyskać pieniądze od obojga małżonków. Najlepiej więc sprzedać mieszkanie, spłacić kredyt i mieć załatwiony problem. Jeśli to się nie opłaca, to można jeszcze przepisać kredyt na jedną z osób. Lepiej jednak jest spłacać kredyt we dwójkę, bo wtedy bank zaczyna lepiej traktować spłacających.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.