Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Pożyczki > Skąd nagle pieniądze?

Najbogatsi na świecie

„Forbes” ujawnił listę najbogatszych ludzi na świecie. Z roku na rok takie rankingi bardzo szybko się zmieniają. Zyski niektórych ludzi są niesamowite, a spadki porażające.

 

Z czwartego na dziesiąte miejsce spadł Bernard Arnault. Jego przedsiębiorstwa zajmują się produkcją szampanów, koniaków czy też zegarków. Poprzez złe obliczenia majątek w ciągu roku obniżył się z 41 do 29 miliardów dolarów. Liliane Bettencourt jest najbogatszą kobietą na świecie, a stoi już u bram życia. Ma 90 lat i choruje na demencję. Jej majątek wzrósł od 2012 roku z 24 do 30 miliardów dolarów. Dzięki zyskom firm, które notowały je przynajmniej o 10 procent na wartości, Li Ka-shing odnotował zysk o 5,5 miliarda dolarów. Aktualnie zajmuje on pozycję 8 w rankingu z 31 miliardów dolarów. Szóste i siódme miejsce ex aequo zajmują Charles i David Koch. Ich majątki wzrosły z 25 do 34 miliardów dolarów.

 

Larry Ellison zajmuje piątą lokatę z 43 miliardami dolarów. Jego majątek wzrósł z 36 miliardów dolarów, dzięki lepszym notowaniu akcji Oracle. Zakupił ostatnio również hawajskie linie lotnicze. Od 2000 roku poza pierwszą trójką nie znajdował się Warren Buffett. W tym rankingu mimo wzrostu jego majątku w porównaniu z do poprzedniego roku zajmuje czwarte miejsce. Obecnie posiada on 53,5 miliarda dolarów, a w poprzednim 44 miliony dolarów. W ostatnim czasie odkupił keczup Heinz. Pierwszą trójkę zamyka Amancio Ortega z 57 miliardami dolarów. Awansował on z piątego miejsca z 27,5 miliardami dolarów. Jego firma ma produkty spod znaków Zara, Massimo Dulti oraz Stadivarius. Bill Gates jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie z 67 miliardami dolarów. Jego majątek poszedł w górę o 6 mld dolarów. Jest on założycielem Microsoftu. Liderem jest Carlos Slim Helu z 73 miliardami dolarów. Po raz czwarty z rzędu. Jego majątek wzrósł o 4 mld dolarów. To dzięki wzrostowi cen swoich spółek Grupo Carso oraz Grupo Financiero Inbursa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.