Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Gospodarka > Nowy podatek

Nowe pomysły

Gminy chcą wprowadzić nowe pomysły w życie na swoim terenie, aby przyciągnęły one młodych ludzi do tego, żeby zamieszkali właśnie u nich. Wiedzą oni bowiem, że bez młodych grozi im spadek liczby ludności, a za tym idzie zmniejszenie wpływów do lokalnego budżetu.

 

Pomysłami są chociażby bezzwrotne dotacje dla firm, działki za darmo, czy też ogromne dopłaty do mieszkań. Samorządy więc próbują każdego sposobu, żeby przekonać ludzi do zamieszkania właśnie u nich. Na przykład osoby, które będą chciały zamieszkać w Bolesławcu, w województwie dolnośląskim zapłać tylko za 30 procent czynszu, resztę dopłaca samorząd. Cena za metr kwadratowy wynosi mniej więcej 2750 złoty. Ci, którzy będą chcieli tam zamieszkać zapłacą tylko 825 złoty. Za czynsz ceny są na poziomie 12 złoty za 1 metr kwadratowy. Po pięciu latach wynajmujący mogą się starać o przekształcenie mieszkania we własnościowe. Połowa mieszkań jest już zajęte.

 

W województwie pomorskim, a dokładnie w Krępicach prowadzony jest program „Biznes dla młodych”. Realizowany jest od października 2012 roku i skierowany jest do młodych ludzi w wieku 18-24 lata. Dzięki udziałowi w tym programie, młodzi mogą zyskać bezzwrotną pożyczkę na prowadzenie swojej działalności, nawet do 40 tysięcy złotych. Do tego jeszcze dostaną przez pół roku, co miesiąc wsparcie finansowe w wysokości 1,5 tysięcy złoty.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.