Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Pożyczki > Plusy i minusy pożyczek w parabankach

Nowy podatek

Urzędy skarbowe wpadły na nowy pomysł. Widocznie brakuje im już pieniędzy, więc wprowadzają nowy podatek. Tym razem będzie on dotyczył kelnerów i barmanów.

 

Nowy podatek ma dotyczyć napiwków, które barmani i kelnerzy dostają w czasie swojej pracy. Niestety stracą oni na tym bardzo dużo. Ponieważ ich wynagrodzenie w dużej mierze jest uzależnione od otrzymanych napiwków. Kelnerzy pracują na najniższej możliwej stawce. Urzędy Skarbowe będą ścigać tych, którzy nie będą odprowadzać 18-procentowego podatku od napiwków. Skarbówka na pewno nie zmieni zdania na ten temat i zostanie przy wprowadzeniu tego podatku w życie.

 

Zarabianie kelnerów na napiwkach można nazwać podziękowaniem klienta za dobrą obsługę. Nikt nie każe dawać dodatkowych pieniędzy gościom restauracji. Klienci robią to dobrowolnie, ze swojego serca, a teraz urzędnicy chcą jeszcze od nich pobierać podatek. Wtedy kelnerzy i barmani nie będą zarabiać praktycznie w ogóle. Praca nie będzie się opłacać zarówno kelnerom, barmanom, jak i również samym restauracjom.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.