Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Oszczędności > Inwestycja w obligacja skarbu Państwa najpewniejsza?

Nowy system płatności

Zamiast karty płatniczej wystarczy już tylko telefon, by móc wypłacić pieniądze z bankomatu. Taką możliwość daje największy bank w Polsce – PKO BP.

 

Ta nowa usługa banku PKO BP nosi nazwę IKO. Dzięki jej zainstalowaniu w komórce, można zapłacić w sklepie lub Internecie. Można również przelać pieniądze drugiej osobie oraz wypłacić gotówkę z bankomatu. Oczywiście IKO pełni również funkcje bankowe, czyli można sprawdzać w nim stan konta, przelewy oraz historie wykonanych transakcji. Aktywacja jest banalnie prosta. Wystarczy tylko, że posiadacz konta w PKO BP zainstaluje na swoim telefonie tą bezpłatną aplikację IKO. Potem trzeba tą aplikację aktywować w serwisie iPKO. Wystarczy, że użytkownik wpisze do terminalu sześciocyfrowy kod, który wyświetli się na telefonie, a później tylko potwierdzi to kliknięciem na ekranie telefonu. Jeżeli chodzi o wypłacanie pieniędzy, to procedura jest bardzo podobna. Wyświetlony na telefonie kod trzeba wpisać na klawiaturze bankomatu.

 

Na początku działalności IKO możliwości będą małe, dopiero z czasem będzie ich coraz więcej. Z dniem wejścia w życie IKO dostępne będą wypłaty tyko z bankomatów PKO oraz płatności terminalami płatniczymi, które obsługuje eService. W Internecie można będzie tylko robienie zakupów przez grupon. Od początku istnienia funkcji IKO obsługiwane jest już pięć tysięcy punktów w całej Polsce. Do wakacji już powinno być możliwe dokonywanie transakcji w prawie jednej czwartej sklepów, wyposażonych w terminal.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.