Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty dla firm > Niezbędne dokumenty przy aplikowaniu o kredyt

Płatny wjazd

Ministerstwo Ochrony Środowiska pracuje nad tym aby każdy wjazd do centrum miasta był płatny kilkanaście złoty. Do tego jeszcze chce wprowadzić płatne parkowanie i wjazd starych samochodów.

 

Jeżeli uda się Ministerstwu Środowiska zmienić przepisy to takie ograniczenia będą mogły wprowadzić wszystkie największe miasta w Polsce. To wszystko przez to, że jeśli nie uda się nam zmniejszyć zanieczyszczenia środowiska, to będziemy płacić wysokie kary Unii Europejskiej. W stolicy w ciągu 5 lat liczba ludzi posiadających samochody wzrosła z 480 do 560 na tysiąc mieszkańców. Aktualnie samochody zanieczyszczają środowisko w 70 procentach.

 

Jeżeli chodzi o strefy płatnego wjazdu to będą mogły je wprowadzić miasta na prawach powiatu. Jest ich aż 66 w całym kraju. Przykładowo w Londynie wjazd kosztuje około 40 złoty na dzień, a w Sztokholmie 15 – 30 złoty. W naszym kraju będą to stawki kilkunastu złotych, ale więcej zapłacą właściciele starszych samochodów, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Jedynie mieszkańcy centrum, służby publiczne oraz policja. Za parkowanie trzeba będzie płacić również w nocy i w weekendy. Samochody, które nie będą spełniać norm emisji spalania do miast nie będą miały możliwości wjechania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.