Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Biznes > Wygaśnięcie leasingu z powodu utraty

Podatek VAT

Mimo tego, że pieniędzy brakuje już na wszystko. Na drogi, emerytury czy też na służbę zdrowia, to może być jeszcze gorzej. A to wszystko przez ministra finansów, który chciał polepszyć sytuację, a tylko ją pogorszył. Wszystko poprzez podwyższenie przez niego podatku VAT, bo zamiast tego, żeby pieniądze wpływały do kasy państwowej, będą powiększać portfele oszustów.

Szara strefa naszego kraju wynosi 23,8 procent, przy 15,5 Czechów, czy też 15 procent Słowaków. Najlepsze kraje – Austria i Szwajcaria na poziomie 7,5 procent. Największy wpływ na taki stan szarej strefy w Polsce mają podatki pośrednie – 27,8 procent oraz bezrobocie – 26,1 procent. Ludzie uciekają do tej strefy, żeby uniknąć zbyt wysokich podatków, płacenia składek czy też po to, żeby unikać trudnych i skomplikowanych procedur urzędniczych. Przez to Polskie państwo straciło w latach 1998 – 2010 średnio około 4,2 procent PKB. Bez tej straty w 2010 roku Polska by miała o około 60 miliardów złoty.

Co więc trzeba zrobić, by poradzić sobie z tą szarą strefą? Najważniejsze jest to, żeby obniżać podarki pośrednie, razem z VAT. Do tego trzeba jeszcze zwalczać bezrobocie. Oczywiście ważne jest również to, żeby uświadamiać ludziom, żeby ujawniali się, by wyjść z tej strefy. Przez zwiększenie stawki podatkowej do 23 procent, zaczęło narastać zjawisko wyłudzania podatku VAT.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.