Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Oszczędności > Gdzie lokować pieniądze w czasie kryzysu

„Rodzina na swoim”

Wiele ludzi zadaje sobie pytanie, czy warto było czekać na tańsze mieszkanie. Tym bardziej, że w ostatnim czasie ceny za mieszkania idą w dół, ale przy tym oprocentowanie kredytów hipotetycznych wzrasta.

 

W latach 2007 – 2012 program „rodzina na swoim” zdecydowanie pochłonął rynek mieszkaniowy i kredytowy. W tym czasie udzielono ponad 181 tysięcy kredytów z dofinansowaniem. Całość wyniosła prawie 33 miliardy złotych. Mieszkania poszły zdecydowanie w górę w latach 2008-2009, po czym zaczęły spadać w bardzo szybkim tempie. Dlatego teraz pojawiają się pytania, czy warto było brać kredyt z dopłatą, czy też lepiej było poczekać na spadek cen nieruchomości.

 

W większości miast bardziej opłacało się zaczekać z kupnem mieszkania o powierzchni 60 metrów kwadratowych do teraz, niż wziąć kredyt z dofinansowaniem. Tym bardziej, że ceny mieszkań nadal idą w dół. Niestety jeżeli chodzi o marżę, to we wcześniejszych latach była ona bardziej korzystna, niż jest teraz. Od 2010 roku marża wzrosła średnio o 0,41 punktów.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.