Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Biznes > Nowe pomysły

Rozrywkowe inwestycje

Niedaleko Warszawy mają powstać dwa duże parki rozrywki, pytanie jednak brzmi czy dojdą one do skutku. Jeden ma nosić nazwę Park of Poland, a drugi Adventure World Warsaw. Liczono, że dzięki tym inwestycjom Polska będzie bardziej rozrywkowym państwem.

 

Od dawna chodziły już słuchy, że biznesmeni chcieli wybudować w Polsce jakieś centrum rozrywki. Swoje pomysły otwarcia drugiego Las Vegas w Białej Podlaskiej przez Vahap Toy. Teraz znowu słyszymy o problemach finansowych kolejnych planów rozrywkowych. Holenderska firma Royal Imtech oskarżył Adventure World Warsaw o przyczynienie się do strat. Aktualnie jest już to kwota 150 milionów euro. Firma została oskarżona o niewypłacalność i brak środków na sfinansowanie inwestycji. Natomiast przedsiębiorstwo broni się tym, że kwota jest zbyt duża. Ponieważ prace się już dawno zaczęły na placu budowy.

 

Jeżeli chodzi o historię tego typu inwestycji w naszym kraju to jest to kolejny taki sam przypadek. Tak daleko jak firma AWW, nie doszedł jeszcze nikt. Wydano już 75 milionów euro i otrzymano pozwolenia na budowę. Jeśli mowa o Park of Poland to ma ona znajdować się na 600 hektarach. Maja się w nim znaleźć park wodny i rozrywki oraz kolejki górskie. Kiepski dojazd do placu budowy opóźni trochę otwarcie parku.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.