Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty dla firm > Kredyty dla przedsiębiorców w internecie

Ryzykowni klienci

Niektórzy ludzie zapożyczają się nawet na kwotę 500 tysięcy złoty, żeby mieć możliwość wybudowania swojego domu. Wystarczy mieć doskonałą historię kredytową, dobrą pensję i wkład własny.

 

O taki kredyt można się starać w 14 bankach. Bank Millenium dla małżeństwa 30 Latków z dzieckiem i z łącznymi dochodami w wysokości sześciu tysięcy złoty może się starać nawet o 590 tysięcy złoty. Jest to kwota większa od rocznych dochodów tej rodziny ponad ośmiokrotnie. Większość banków udziela kredytów tylko sześciokrotnie przewyższający dochód roczny.

 

Przy takiej kwocie kredytów, nawet niskie stopy procentowe mogą okazać się zabójcze. Przy takiej kwocie oprocentowanie w wysokości niecałych pięciu procent może się równać 3,131 złoty miesięcznej raty, rozłożone na trzydzieści lat. Rata wyniosłaby ponad połowę dochodu miesięcznego rodziny, a najlepiej jest jak rata nie przekracza 33 procent zarobków. Jeżeli stopy procentowe znów pójdą w górę, to raty mogą wzrosnąć nawet o 600 złoty. Nie można jednak zapominać o czynsz i opłatach za prąd, ogrzewanie i wodę. W zaokrągleniu może to być koszt nawet 1000 złoty, więc na życie rodzinie zostaje 1,5 złoty miesięcznie, dla trzech osób. Ciężka sprawa. Nie daj Bóg, a jedno z małżonków straciłby pracę. Wtedy już sytuacja jest tragiczna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.