Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Ekonomia > Komornicy

Sieci handlowe

Jak się okazuje niektóre sieci handlowe mają przychody więsze niż PKB danego kraju. Z raportu „Globalne potęgi handlu 2013” wyszło, że przychody wszystkich 250 największych sieci handlowych przekroczyły 4,27 bilionów dolarów. Kraje należące do elitarnej grupy G-8 po połączeniu wszystkich razem, mają podobną kwotę PKB.

 

Różnica jest taka, że wartość sieci handlowych co roku zwiększa swoje obroty średnio o 5 procent. Jest to zdecydowanie szybciej niż wynosi wzrost PKB w krajach bardzo rozwiniętych. PKB w naszym kraju wynosi około 470 miliardów dolarów. Nieznacznie mniej zarabia największa sieć handlowa Walmart. Amerykańska firma osiąga przychody w wysokości 447 miliardów dolarów w ciągu roku. A z roku na rok przychody zwiększają się o 5 procent.

 

Carrefour i Tesco odnotowały o cztery razy mniejsze przychody niż Walmart. Te firmy można porównać to Maroko czy Węgier. Czwarte miejsce należy do Metro AG, który jest właścicielem Saturna i Media Markt. Można je porównać do Słowacji. Większe przychody niż PKB Libii odnotował Lidl. Natomiast sklepy odzieżowe zarabiają zdecydowanie mniej. Dla przykładu właściciel Bereshki czy Zary osiąga nieco ponad 19 miliardów dolarów zysku. Najwięcej przedsiębiorstw należy do Stanów Zjednoczonych, a ich wspólny przychód wynosi 40 procent.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.