Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Ekonomia > Komornicy

Sklepowe sztuczki

Jak się okazuje we wszystkich sklepach nic nie jest przypadkowe. Każde ułożenie półek i towarów na nich ma ogromne znaczenie. Niektórych może zdziwić, że rodzaj podłogi, światło, muzyka czy też kolory również odgrywają dużą rolę w namawianiu klientów do zakupów.

 

Ludzie dają się złapać w taką pułapkę, a sklepy bez problemu manipulują nimi. Można się jednak bronić przed nimi, wystarczy, że wie na co on ma zwracać uwagę. Klienci bardzo cenią sobie zbliżające się święta Wielkanocy, sprzedawcy jednak wolą Boże Narodzenie. To wszystko przez to, że w grudniu ludzie kupują więcej prezentów, niż na przełomie marca i kwietnia. Gdy w sklepie jest dużo klientów, to nie chce się chodzi po sklepach i bierze się wszystko, byle żeby jak najszybciej z niego wyjść. Dlatego sklepy organizują pozorne promocje, czy też obniżki, a ludzie się na nie nabierają.

 

W każdym sklepie wszystko jest dokładnie przemyślane i zaplanowane tak, żeby klienci zrobili jak największe zakupy. W większości z nich przy wejściu spotykamy się z wieloma promocjami, przez to klienci są wybijani z planowanego rytmu zakupów. Sklepy w ten sposób nakłaniają ludzi do zakupu rzeczy, których nie muszą kupować. Kolejnym przemyślanym aspektem jest pieczywo. Kiedy przechodzi się obok niego, to czuć jego zapach, który zachęca by kupić jakieś bułki, czy chleb. Wędliny są możliwie najdalej ustawione, żeby klienci przeszli przez cały sklep. Najczęściej kupowane towary są zawsze umieszczane na środku regałów, żeby przejść koło tych mniej kupowanych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.