Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Gospodarka > Łatwiejszy przelew

Tramp z Gdyni

Nastąpiła pierwsza w tym roku plajta biura podróży. Trafiło to na biuro podróży Tramp z Gdyni. Nawet 3200 osób może być prze to poszkodowane. Właściciel biura już podał oświadczenie o niewypłacalności do Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Właściciel biura umieścił również komunikat na stronie internetowej biura. Samo biuro specjalizowało się głównie w wyjazdach zimowych. Niestety wiele osób również wykupiło już wycieczki na lato. Dużym plusem jest fakt, że żadni klienci biura nie spędzają aktualnie czasu na wycieczkach. Jak wiadomo na zwrot pieniędzy mogą liczyć tylko osoby, które wpłaciły pieniądze na imprezy turystyczne. Nie ma możliwości ubiegania się o sumy pieniężne jeżeli wykupiono tylko bilet lotniczy, bądź zakwaterowanie.

 

Z zapłaconych już i niezrealizowanych umów klienci mogą liczyć na odszkodowania. Zacznie się teraz procedura związana ze zwrotem wniesionych pieniędzy na konto biura. Ubezpieczenie biura Tramp wynosi 502 117,97 złoty. Wiele osób już się zgłosiło do Urzędu Marszałkowskiego ubiegając się o odszkodowania. Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń, zostaną one podsumowane. Dopiero po odliczeniu wpłat od klientów wyjdzie, czy suma bankowa z ubezpieczenia wystarczy na zwrot wszystkich roszczeń dla klientów, czy też nie. Czas trwania wszystkich procedur może się wydłużyć nawet do kwietnia 2014 roku, dopiero wtedy klienci mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.