Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Pożyczki > Pożyczka hipoteczna zamiast kredytu gotówkowego

Trzeci dzień wolny

Inicjatywa Wolna Środa wyszła z bardzo ciekawym pomysłem, żeby trzeci dzień tygodnia również był wolny od pracy, tak jak sobota i niedziela. Wielu osobom na pewno się to spodoba.

 

Jednak organizacja mówi, że ma być to idealny pomysł na zapobieganie kryzysu na świecie. Okazuje się, że wynagradzanie i system pracy, który aktualnie panuje na świecie nie przynosi takich efektów, jakich ludzie oczekują. Dlatego Wolna Środa ma być próbą zmiany i spojrzenia na świat. Ma to dać ludziom świeże spojrzenie na świat. Trzeci dzień tygodnia jeżeli będzie on wolny, to ma pomóc ludziom w odpoczynku i dać możliwość spędzenia go z rodzinami. Wolna środa pomoże również złapać ludziom trochę tchu w środku tygodnia.

 

Większość ludzi uważa ten pomysł za śmieszny. Gdyby środa była wolna, to ludzie we wtorki bardzo rzadko by pracowali, tak samo jak i w piątki. Wychodzi na to, że pracowali by tylko w poniedziałki i czwartki. Jednak pomysłodawcy wolnej środy nie dają za wygraną. Mówią, że naprawdę taki dzień wolnego w środku tygodnia bardzo się przyda. Chcą oni jednak taki dzień wprowadzać w bardzo wolnym tempie. Od 2015 roku wolne środy obowiązywałyby tylko i wyłącznie osoby, które wychowują dziecko. W systemie zmianowym, jedna środa wolna dla matki, a tydzień później dla ojca. Jednak posunięcie się do trzeciego wolnego dnia pracy bardzo obniżyło by zarobki przedsiębiorstw. Dlatego nie chcą one się na to zgadzać, bo po prostu nie stać ich na to.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.