Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Ekonomia > Połączone BP

Umowa pracownika

Związki zawodowe chcą wprowadzić pewne zmiany w umowach dotyczących zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie. Oprócz składkowania wszystkich zleceń, chcą również wprowadzenia zmian w umowach na czas określony.

 

Wprowadzone zmiany mają pozwalać na zawieranie firm z pracownikami dowolną liczbę kontraktów czasowych, ale ich łączny okres nie może przekroczyć 24 miesięcy. Można również przedłużyć ją o kolejne 12 miesięcy, ale konieczna będzie zgoda organizacji zakładowych. Chcą w ten sposób zmienić zasadę, że trzeci kontrakt terminowy powinien przekształcić się w umowę na czas nieokreślony. Według nich takie rozwiązanie po prostu się nie sprawdza.

 

Związki zawodowe chcą również wprowadzić zmiany w wypowiadaniu umów na czas określony. Dwutygodniowy okres wypowiedzenia obowiązywać będzie tylko i wyłącznie umowy dłuższe niż 12 miesięcy. Na miesięczne wypowiedzenie mogą liczyć tylko osoby z umową dłuższą niż 18 miesięcy. Związki również chcą wprowadzić zmiany w umowach na okres próbny, zastępstwo czy też podwyżkę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.