Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Pożyczki > Drogie kredyty bez zaświadczeń

„weź paragon”

W ferie zimowe trwała akcja „Weź paragon”, która trwała od 14 stycznia do 24 lutego. W czasie jej trwania urzędnicy skarbowi wystawili prawie 12,5 tysiąca mandatów w wysokości 3,4 milionów złotych.

 

Akcja miała na celu kontrolę wywiązywania się przedsiębiorców z obowiązków księgowania sprzedaży na kasach i wydawanie klientom paragonów. Akcja prowadzona była na terenie całego kraju, lecz z uwzględnieniem miejscowości wypoczynkowych i turystycznych. W okresie zimowym były to stoki narciarskie, lodowiska oraz punkty gastronomiczne.

 

W porównaniu z zeszłoroczną akcją w tym roku wystawiono o ponad 2 tysiące więcej mandatów. W 900 przypadkach rozpoczęto już postępowania przygotowawcze. Dotyczą one osób, które odmówiły przyjęcia mandatów. Kontrolom podlegało ponad 128 tysięcy przedsiębiorstw, a u 10 procent z nich wykryto pewne nieprawidłowości. W miejscach gdzie już wcześniej wprowadzano kontrole, odnotowuje się z roku na rok coraz mniej nieprawidłowości. Co na pewno cieszy urzędników, którzy wprowadzili tą akcję w życie. Najwięcej nieprawidłowości wykryto w województwie kujawsko-pomorskim, małopolskim i mazowieckim.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.