Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty > Historia kredytowa

Własna firma

Instytut GfK przedstawił wyniki badań, z których wynika, że aż 73 procent kobiet jest nastawiona pozytywnie do prowadzenia firmy. 40 procent z nich chętnie by założyła swój własny biznes. Można się również dowiedzieć, że potencjał kobiet w takich sprawach jest bardzo mało wykorzystywany w porównaniu z krajami Unii Europejskiej.

 

Polki są bardzo otwarte na pomysły prowadzenia własnego biznesu. Mogą się one pochwalić dużą wiedzą na ten temat, a do tego bez problemu radzą sobie z pojawiającymi się przeszkodami. Nie boją się biurokracji, a brak kapitału początkowe ich nie zniechęca. Na tle krajów europejskich Polki wypadają najlepiej. Tylko siedem procent z nich nie wie czy chciałaby się zająć własną firmą. 40 procent kobiet z naszego kraju jest w stanie wyobrazić sobie założenie własnej firmy, przy 34 procentach w Europie.

 

Największy wpływ na zakładanie firm przez kobiety ma niezależność. Aż 56 procent Polak kusi bycie szefem. 44 procent odpowiadających widzi w tym dodatkowe źródła dochodowe, a 34 samorealizację. Natomiast największym problemem jest brak kapitału początkowego (55%). Na drugim miejscu jest obawa, że może im się to nie udać (45%). Niepewna sytuacja gospodarcza odstrasza 44 procent kobiet.

 

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.