Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Kredyty hipoteczne > Jak mądrze zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Zarobki menagerów

W Szwajcarii podczas ostatniego referendum zdecydowano, że decyzja o wysokości wynagrodzenia w spółkach publicznych należeć będzie do samych akcjonariuszy, a nie jak do tej pory ich przedstawiciele. Publika chce, żeby była lepsza kontrola nad wynagrodzeniami dla prezesów, a do tego, żeby wysokości płac miały jakieś limity.

 

Szwajcaria jest  znana z niskich podatków oraz z przyjaznych regulacji sprzyjającym biznesowi. Jeżeli już w tym kraju wprowadzane są limity, to w pozostałych państwach europy również będą pojawiać się podobne kroki. Tak więc menagerowie mogą zacząć się obawiać o swoje wynagrodzenia. Jak się jednak okazuje, nie mają oni takich małych wypłat. Były prezes farmaceutycznej firmy Novartis ze Szwajcarii za to, że nie podejmie pracy u konkurencji przez najbliższe sześć lat, dostanie 72 miliony franków szwajcarskich.

 

W USA średni zarobek menagera bardzo dużej spółki publicznej wynosi 10 milionów dolarów. Jest to 200 razy większa kwota, niż dochód przeciętnego gospodarstwa domowego. Jednak od 2000 roku płace średnie spadają w dół. Wtedy była to różnica przekraczająca 350 razy więcej dochód gospodarstw domowych. Dla zarobków wiele osób by się chętnie zamieniło pracą z menagerami, ale trzeba wiedzieć o tym, że oni pracują przez cały czas i często się zdarza, że nie mają czasu na sen. Jest tak dlatego, że zarobki menagerów zależą często od efektów ich pracy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.