Jesteś tutaj: pozyczkipozabankowe3.pl > Pożyczki > Plusy i minusy pożyczek w parabankach

Zmiany w czasie pracy

Z każdym dniem pojawiają się nowe pomysły co do zmian w przepisach z zakresu czasu pracy. Pojawiła się propozycja wprowadzenia ruchomej doby pracowniczek czy też wydłużenie przerwy w pracy nawet do godziny.

 

Wprowadzenie wydłużonego okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy może się pojawić, jeżeli jednak pracodawca zachowa ogólne zasady bezpieczeństwa oraz zdrowia swoich pracowników. Musi być również zgoda przedstawicieli pracowników, którzy zostali wyłonieni. Dzięki temu pomysłowi, praca ma być bardziej elastyczna. Trzeba jednak dokładnie i bardzo rozsądnie planować czas pracy pracowników. Dokładne planowanie ma pomóc, a nie przeszkadzać w podliczaniu kosztów, czy to z tytułu wynagrodzeń czy przeróżnych bonusów.

 

Jeżeli chodzi o wprowadzenie ruchomej dobry pracowniczej, to należy liczyć kolejne 24 godziny pracy, zaczynając od godziny z którą pracownik zaczyna pracę. Ten pomysł ma pomóc w obniżeniu kosztów biurokratycznych, czy też organizacyjnych. Przerywany czas pracy mogą wprowadzić tylko i wyłącznie pracodawcy w układzie zbiorowego pracy oraz za porozumieniem z przedstawicielstwem pracowników. Pracodawca ma możliwość wprowadzeni przerwy lunchowej, która może trwać nawet godzinę ale nie wlicza się jej do czasu pracy. Jeżeli chodzi o wypłatę za nadgodziny, to ze 100% ma zejść do 80%, a z 50% do 30%.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.